ChS Z Hamaku

ChS laboratorních potkanů


Aktuality - starší 

24.prosince 2009
PF 2010
13.prosince 2009
V sobotu 12.12.2009 jsme se jeli podívat na 1. vánoční výstavu do Brna. Výstava byla pořádána Brněnskými chovateli v tělocvičně domu volnočasových aktivit - Lužánky. Z vánoční výstavy sálala klidná a pohodová atmosféra, sešlo se tu spoustu chovatelů a mazlíčkářů a bylo si o čem povídat. Poplkali jsme s chovateli, poznali nové lidi, domluvili krytí a výstavu si celkově užili. Z výstavy jsme si odvezli dáreček nejen v podobě příjemně prožitého sobotního dne, ale také jako výhru v kategorii Fuzz, v které se náš Damien umístil na 1. místě. Falco of X-Rats získal pěkných 97,5b. Výstava byla velice dobře zorganizovaná, zkrátka pravý předvánoční zážitek :)
19.listopad 2009
Dnes jsme se dozvěděli poslední výsledky plísňových kultivací, které byly bez nálezu (kultivace byla nechána o týden déle, aby se stihly projevit i pomalu "rostoucí" plísně). Prckové jsou v současné době zdravotně naprosto vpořádku. Na samičky, které půjdou do chovu nebude doporučeno krytí samci s geny Velveteen, satin, ani LH (tato pravděpodobnost je sice mizivá, ale není vyloučeno, že právě toto stojí za výrazným "přesrsťováním").Jeste jedna poznamka (kvůli častým dotazům): S největší pravděpodobností se jednalo o vnitřní parazity, odpovídala by tomu jak inkubační doba, tak i doba léčení.
5.listopad 2009
Předání mláďat z vrhu "E" se prozatím odkládá o 14dní. Důvodem je zvýšená ztráta srsti u některých ruských modrých mláďat. Vyšetření vyvrátilo přítomnost vnějších parazitů, byl aplikován Stronghold, který odstrání případné vnitřní parazity. Projistotu jsme nechali udělat i vyšetření na plísně (ikdyž potkánci podle veterinářky nejeví známky plísňové nákazy), které bude hotové v úterý. Budoucím majitelům se omlouváme za komplikace způsobené pozdějším odběrem, děkujeme jim za pochopení a jakmile budeme vědět více, budeme informovat. Potkánkům přejeme brzké uzdravení.
5.říjen 2009
V pátek jsme si koneečně přivezli z Brna malou BES rexinu Ines z TazManie. Nejdříve dostávala od starších spolubydlících kapky, ale teď se s nimi již dělí o hamak.
Další radostnou zprávou je narození mimin z vrhu E. Porod probíhal u ChS Grove, která si tím připomněla "staré časy", proběhl bez komplikací a na svět se vyklubalo 13 mláďat (1 z nich ale do dalšího dne odešlo). Prckové zůstanou u ní, minimálně dokud neotevřou očička, ale už teď se nám stýská :). Moc děkujeme.
Od teď již na tento vrh přijímáme rezervace :)
28.září 2009
Pridáváme fotečky našich malých prcků. Vypadá to na velice povedená mimča (nejen co se znaků týče). Rezervace na chlapečky přijimáme zatím stále. Krátké video z hemžení prťat je zde.
16.září 2009
Včera v noci nám Káhira of Gremleen's přivedla na svět 12 mláďat. Porod trval celkem 15hodin a k večeru byl podpořen oxytocinovou injekcí. Z 12 prdítek byly 3 mrtvé. Po celkovém sčítání to dělá 7 samců (3 fuzzící a 4 standardi) a 2 samičky (1 fuzzinka a 1 standard). Více informací a postupně i fotek naleznete v osobní kartě Káhiry a v aktuálních vrzích. Již teď příjmáme rezervace (hlavně na kluky).
19.srpen 2009
S lítostí v srdci oznamujeme, že nás po 26ti dnech života opustil Citrínek z Hamaku, náš jediný barmský miláček po Sessince. Již od narození byl velice zesláblý a vypadalo to s ním bledě, i přes veškeré úsilí a dokrmování se ho nepodařilo zachránit. Budeš nám chybět...
9.srpen 2009
Tak mládě z vrhu C je kost a kůže a nakonec se jedná o klučíka. Jmenuje se Citrín z Hamaku.
Na včerejší výstavě v Úvalně jsme byli velice spokojeni, nejen že tam bylo vyborne prostředí a společnost, ale zjiskali jsme hned 2 ocenění:
-> 1. místo dospělá samice Klotylda of Uhelka
-> 2. místo mladá samice náš vlastní odchov Bonaqua Z Hamaku.
29.květen 2009
Dnes naše Doris přivedla na svět 14 potomků, z toho 1 bohužel nepřežil. Porod trval přibližně 2 hodiny a začal kolem deváté ráno. Mamina i všechna mláďata jsou vpořádku a nakrmená. Během víkendu přibudou další informace. Pro zájemce o mládě: Předpokládáme, že malí budou k odběru na výstavě PROPET v Brně, jinak také v Přerově, Olomouci, Ostravě a po dohodě v Praze i Plzni. V případě zájmu pište na mail :)

13.květen 2009
Konečne jsme si udělali chvíli času na nahrání fotek do alb. Kompletní seznam alb najdete tady, a jednotlivá alba přímo v osobních kartách potkyšů...

Fotky k miminkům budeme průběžně přidávat, takže průběžně sledujte stránky...

10.květen 2009

Dnešek byl pro Matyldu namáhavý den.Šesti a půl hodinový porod a 140g bříško se 17 mláďaty není pro 300g samičku žádná sranda. Jsme rádi alespoň za ty 4 přeživší prcky. Matyldička zaslouženě usnula a my ji nechceme rušit zjišťováním pohlaví u prcků. Žížalky jsou napité a v teple... Podrobnosti ve zdravotní kartě...

8.květen 2009

Zítra očekáváme porod Matyldy. Snad vše proběhne bez problémů (ťuk ťuk).
Jinak stránky byly přesunuty na novou adresu www.zhamaku.cz (poskytují více místa a lepší služby).

17.duben 2009

Včera proběhlo u Nelliss z ChS Cirinell krytí naší Matyldy, doufáme, že úspěšně :)

12.duben 2009

Minulý týden jsme byli uchovnit naše 3 holky (dvě Chovná I. a jedna II.) Matyldu, Káhiru a Doris. Jinak jsme se také stihli přihlásit na výstavu PROPET. Přešli jsme na stránky pracující na novém základu, jedná se o přípravu na podporu kompletní potkaní databáze, která již podporuje už. účty a role - Více zde.

5.duben 2009

Pozítří jedeme do Brna na registračku.Postupně budeme přecházet na tyto nové stránky , které již mimojiné podporují uživatelské účty a role.

26.březen 2009

Bohužel jsme nuceni dočasně odpojit rodokmeny jedinců z důvodu mapování stránek vyhledávacími (nebo stahovacími) roboty. Děkujeme za pochopení.

10.březen 2009

Spuštěn zkušební provoz online webkamery holčičí klece (horního patra). Jinak nám Matylda pěkně roste a zhruba za 14dnů bychom si mohli udělat výlet do Brna na registračku a za další týden do Zlína na krytí a do Alumatu pro materiál na finální verzi dvoupatrové klece... :)


7.březen 2009

Dnes jsme dovybavili naši novou modrou klec (vlastní výroba - 77x55x100cm) a ubytovali v ni 5 holek (klec je celkem pro 7 až 8 dospělců :))

22.únor 2009

Přivezli jsme si domů dve potkaní holčičky - Ismine a Sessil (alias Cecilku). Ismine byla po autonehodě nachlazená, ale snad to bude dobré. Chystáme se také na výrobu nové klece pro holky, takže by se tu měl časem objevit i návod :)

10.únor 2009

Dnes byl vytvořen nový styl stránek (přeplácaný). Jakmile panička navrhne lepší, objeví se tu. :) Jinak Klotyldička se už viditelně zlepšuje...

6.únor 2009

S lítostí oznamujeme, že se vrh A nevydařil. U samičky se nedostavily kontrakce a po provedení císařského řezu bylo všech 10 mláďat mrtvých. :( Klotylda musela být bohužel vykastrována, ale snad již bude v pořádku. Pro více informací záznam ve zdravotní kartě Klotyldy.

31.leden 2009

Máme dva nové přírůstky. Káhiru of Gremleen's a Falco of X-Rats.
Káhirka má importovanou maminku z Ruska a u předků se několikrát objevil OE. Káhirka je dumbo fuzz satin topaz.Je to už velký macek. S holkama se skamarádila bez problému.
Falco of X-Rats je v ČR velká rarita - zlatý siamský s agouti znaky. V současnosti je v ČR takových jedinců jen 6! Ve střední Evropě na tento skvost nikde nenarazíte! Falco má oba rodiče z Importu - Holandsko. Maminka má krásného rexe a je velmi klidná a hodná samička. Tatínka vlastní CHS z Hůrky.
Moc děkujeme Romče z CHS Gremleen's a Kačce z CHS X-Rats za projevenou důvěru a svěření takových vzácných potkánků do našich rukou. Slovy se to nedá vyjádřit, jak moc si ceníme těchto dvou potkánků.

9.leden 2009

Dnes byli úspěšně uchovněni naši 3 topazáci (Fabrizius-Chovný I, Archie-Chovný I, Klotylda-Chovná II-prstíky).
Zároveň přijímáme rezervace na náš první vrh "A". Než bude zprovozněn rezervační systém, tak prosím pište na email zhamaku@seznam.cz.

5.leden 2009

Naprogramován Kalkulátor potkaní klece. Webový prostor se začíná zaplňovat a my přemýšlíme o dokoupení místa a registraci domény

1.leden 2009

Dnes se stáváme oficiální ChS laboratorních potkanů. Jinak zavedeny odkazy a karty chovatelů na nichž se bude ještě pracovat :)

Konec prosince 2008

Chcete si k nám na stránky vložit odkaz na vaši ChS? Neváhejte zde.

Zavedeny "Osobní karty" potkánků, v kterých najdete spousty informací. :-)

20.prosinec 2008

Nastal výrazný mezník ve tvorbě rodokmenů, už jen menší kosmetické úpravy a bude vše podle mých představ.

10.prosinec 2008

Zavádíme potkyšům zdravotní karty, do kterých budeme vkládat úplné a pravdivé informace o jejich zdraví.

29.listopad 2008, schůze

Ze schůze jsme si přivezli nový přírůstek do naší potkaní rodinky - Archiho od MoonShine (D, rex, topaz, solid). S našim Fabriziem se seznamil ihned a bez jakýchkoliv problémů. Prostě pohodička.

24.listopad 2008

Začali jsme seznamovat starší Klotyldu se dvěmi mladšími samicemi. V přepravce vše vpoho, ale po ránu měly malé hned několik šrámu. Klotylda si je šikanovala dost nevybíravě. Je dravější povahy. Počkáme, až malé povyrostou a zkusíme repete. Ach jo...

20.listopad 2008

S malou Doriskou jsme dorazili v pořádku. Následovalo seznámení s Matyldou. Po kamarádském škádlení se okamžitě spřátelily a teď se jedna bez druhé nehnou na krok. Kéž by to bylo vždy tak jednoduché.

U Sankari jsme se ledasčím inspirovali, zejména krmením (paletkama) a koňskými hoblinami. Posíláme velké poděkování.

19.listopad 2008

Snad se mi podařilo zprovoznit diskuzi. Z nedostatku času byla použita již hotová diskuze, která by nicméně měla fungovat dobře. čas ukáže..

17.listopad 2008, pondělí, svátek

Stránky se už pomalu začínají rýsovat, zítra odešleme návrh na registraci naší chovné stanice a zveřejníme adresu našich Hamáckých stránek. Snad se do té doby povede udělat diskuze a doplnit chybějicí údaje.

BTW: Ve středu se pojedeme podívat do ChS Sankari, podiskutovat a hlavně si vyzvednout nový přírůstek do chovu, Hamáče Doris (F, berkshire, dumbo, am. modra aguti). Tak se už moc těšíme...

12.listopad 2008

Provizorně dodělány některé databázové nástroje, např. příbuznosti potkanů. Do databází zatím neumožnuji vkládat, takže jsou jen omezeně funkční.

8.listopad 2008

Úprava stránek, z databáze generován seznam našich potkanů a teď pracuji na rodokmenech. Třeba se časem podaří implementovat nástroj na zjišťování příbuznosti potkanů (právě toto nám dává hodně zabrat).

Sobota 1.listopadu 2008

Jedeme si do Brna pro dvě potkanice od Uhelky. Předání zprostředkovává Akai Tatsu, které tímto děkujeme. Matylda a Klotylda (obě S,fawn, topaz) se bohužel v jedne kleci nesnesou a bylo třeba je oddělit. Čtvrtkilová Klotylda nesnese 50gramovou Matyldu. Počkáme až povyroste.

Konec října

Započata výstavba stránek. Zvolna náročnější cesta a to asp.netovske stránky kvůli předpokládanému  databázovéme charakteru stránek. Předběžný termín spustění stránek je začátek prosince.

16. říjen, středa

Jen co jsem doučil ve škole, namířil jsem si to do Prahy do ChS Gremleen´s pro našeho prvního PP potkana Fabrizia (S, topaz). U Gremleenek doma paráda. Holky, všechna čest...